Wellness centrum Bruntál
dnes je

Plavecké závody 2. - 3. dubna 2011

Plavecké závody 2. - 3. dubna 2011

napsáno dne: 13. 4. 2011

 

Bohatá účast ošperkovala čtvrtý ročník mezinárodní Velké ceny města Bruntálu v plaveckém pětiboji. V bruntálském wellnes centru se představilo bezmála 150 závodníků z 21 oddílů a klubů. Po dva dny bojovali o medaile.

Nechyběli rovněž domácí plavci, kteří dosáhli i na stupně vítězů. O nejlepší umístění se zasloužil ve věkové kategorii muži 1996 a starší a současně v kategorii masters Petr Gregor, v kategorii ženy 1996 a starší Kristýna Galíčková a nejmladší kategorie muži 2001 a ml. Roman Procházka.  

Čtvrtý ročník bruntálské Velké ceny nabídl vskutku atraktivní podívanou. Plavci kvarteta věkových kategorií a kategorie masters plavali s mnoha vytvořenými osobními rekordy.  Závodníci v pětiboji usilovali o co nejvyšší počet bodů v každé z pěti disciplín. Vyhodnocen byl také nejlepší muž, nejlepší žena a konečně i absolutní vítěz v kategorii masters.

Akci v neposlední řadě ozdobila také účast významných osobností města Bruntálu. Přítomen byl starosta města Ing. Petr Rys, MBA, který závod zahájil a Vladimír Rypl z Opavy jako vrchní rozhodčí, jehož účast přispěla k vysoké regulérnosti závodu.

Velká cena Bruntálu se mohla pochlubit i zahraniční účastí. Ze Slovenska přijeli plavci  z partnerského města Štúrova, Polsko reprezentovali závodníci z partnerského města Opole.

Fotografie z plaveckých závodů nalezntete zde.